Pokud se vám zdá, že musíte v životě něco změnit, pak se vám to nezdá

Z nitra žít. prostě svítit. nechat svou božskou jiskru ze sebe vyzařovat. ať ozařuje to.

Jmenuju se Monika Meliva a jsem autorkou konceptu Qi-iQ, lektorkou jógy a Qigong. 

 

Vytvořila jsem koncept Qi-iQ  pro život plný energie, klidnou mysl a duši v peří – pro všechny, kdo si věří. Mou vášní je učit lidi objevovat a rozproudit své vlastní zdroje životní energie a síly, aby si s lehkosti mohli plnit své životní sny.

Ztratili jsme sami se sebou kontakt a často nevnímáme, co se v nás děje. Pokud se nám tedy zdá, že musíme ve svém životě něco změnit, pak se nám to pravděpodobně jenom nezdá.

Potřebujeme fungovat a proto když nám dochází energie, natankujeme plnou nádrž čím dál častěji antidepresivy, jídlem, nikotinem, alkoholem, nebo sexem. O kvalitě přijímaného příliš nepřemýšlíme. I do svého vozu si častokrát vybíráme kvalitnější palivo než pro sebe. V lepším případě si jdeme zasportovat, nabít se do přírody nebo se necháme naladit hudbou.

Naše duše k nám stále promlouvá tichým a jemným hlasem prostřednictvím nepříjemných pocitů  a opakujících se myšlenek a sděluje nám, pokud něco není ok. Často neposloucháme a zastaví nás až zranění, onemocnění duše nebo těla. Teprve pak jsme  ochotni, podle úrovně našeho vědomí, bud se podívat se na sebe a svůj život, kde udělali soudruzi v NDR chybu anebo navštívit první lékárnu, dát si pár drinků anebo si najít další milenku v řadě.

Jsem přímočarý člověk a řídím se v životě čínským příslovím: “ať ten kdo tvrdí, že něco nejde, nezdržuje toho, kdo to dělá”.

Přemýšleli jste někdy do hloubky nad tím, že nic takového jako budoucnost neexistuje?

Minulost je jen historie a upravujeme si ji beztak k obrazu svému. Existuje jen TEDĚK, každičký teděk – to je to, co se počítá, jak krásně řekl Jan Werich. Všichni známe sílu přítomného okamžiku, kdy něco natolik upoutalo naši natolik pozornost, že to zcela změnilo směr našeho života. Například, kdy se zamilujeme.

Stejně jako všichni v těch hlubších úrovních našeho já, toužíme po lásce, chceme také efektivní a přitom jednoduchý způsob, jak se zbavit napětí, úzkosti, bolesti a získat energii a vnitřní klid. A co považuju za ještě důležitější, aby nám to také vydrželo.

Potřebujeme něco, co by nás povzneslo napořád. Pro začátek řekněme 3-4 dny plné energie. Objevili jste sami už ve svém životě něco takového? Něco, co opravdu udrží energii takto dlouho a takto vysoko? Věříte tomu, že to vůbec existuje?

Můj život v tomto směru a v tom nejlepším slova smyslu naprosto změnil Qigong. Více o mě a mém příběhu si můžete přečíst zde. Brzy bude hotový i ebook-zdarma, o který si můžete napsat zde.

all loveis createdequal-2

 

Jedná se o starobylé čínského umění, které se stalo mou osudovou láskou a posedlostí. Bez něj by byl můj příběh pouhých 50 odstínů šedi. Zní to hodně tajemně, nehmatatelně! Ale já ráda věcem rozumím…

Co tedy znamená Qigong? Qi (čti čchi) – energie, která vše oživuje a uvádí život v život a Gong (kung) je práce (kultivace). Qigong je tedy práce s životní energií. Jeho čínský znak obsahuje zrnko rýže plus pára – hmatatelné i nehmatelné. Ducha i hmotu.

Je to propojení s tím, co stvořilo nás i všechny galaxie a kde všechno taky jednou zanikne. Najednou si zřetelně a jasně uvědomíte, KDO JSTE A CO TADY DĚLÁTE. CO JE SMYSLEM VAŠÍ EXISTENCE.

Jestli jste dočetli až sem a něco z níže uvedených tvrzení, s vámi alespon 3x zarezonovalo, jste tady správně.

 • Miluju život a vše, co povznáší duši – hudbu-sport-přírodu-tanec-umění-design-kafe
 • Chci na to všechno mít dost času a energie
 • Uvědomuju si, že za své zdraví a kvalitu svého života plně zodpovídám já
 • Chci se cítit milovaně a obdivovaně
 • Nemám čas cvičit každý den
 • Chci ušetřit čas
 • Chci se vyhnout psychické bolesti/najít klid v duši
 • Chci se vyhnout fyzické bolesti
 • Chci vědět, po čem šáhnout v případě nouze
 • Toužím po změně, ale nemám na ni sílu
 • Nebojím se a potřebuju jen nakopnout do akce
 • Chci se umět zastavit z kolotoče povinností
 • Chci se naučit vypnout hlavu a být nad věcí
 • Potřebuju se uklidnit a nejsem zkušený jogín
 • Dočasně jsem vypadl/a z rytmu vlastního života a chci ho znova a lépe uvést do rovnováhy
 • Chápu texty Majka Spirita
 • Chci navázat hlubší kontakt se sebou samým – se svou esencí, duší, se svou Qi

Těším se s vámi na další blízká setkání třetího druhu zde na mém blogu nebo FB.

 

 

MONIKA MELIVA je terapeutkou, koučkou a lektorkou QIGONG. Specializuje se na terapii traumatu, vedení kurzů a meditací a relaxační pobyty. Její vášní je učit lidi objevovat a ROZPROUDIT SVOU stagnující životní energii, aby si mohli s lehkostí plnit své sny. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře