CENA: 3500,-/1,5h

 

cena za 3: 9000,-

UŠETŘÍTE 1500,-

OBJEDNEJTE SE ZDE:

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

návratnost investice vložených peněz do koučinku je 500-700%

TERAPIE

 • Úzkost. Strach z nemoci, ze smrti. Deprese. Věnujte pozornost své duši, když vás naléhavě volá o pomoc prostřednictvím nepříjemných a silných pocitů!  Rady typu “hoď to za hlavu”, opravdu nepomáhají - problém je hlouběji.
 • Zdá se, že se jedná o PŘÍTOMNÉ POCITY, ALE MAJÍ vždy KOŘENY v minulosti a podvědomí. Přesto brzdí posun vpřed. Kvůli nim přešlapujeme roky na místě a nežijeme takový život, jak bychom chtěli.
 • POKUD SE MÁ NĚCO UVOLNIT, musí to být nejprve viděno. Ale jak to udělat, když celých 80% našich vzpomínek, zkušeností a traumat je uloženo NA NEVĚDOMÉ ÚROVNI a pouze 20% je na VĚDOMÉ ÚROVNI?
 • Je zbytečné se trápit sám, když existuje řešení a společně si na něj můžeme posvítit a během 1-3 sezení vás UVOLNIT A OSVOBODIT?
 • Tak jako to udělaly stovky spokojených klintů před vámi. Jejich REFERENCE SI PŘEČTĚTE ZDE.

ONLINE nebo osobně?

Osobní setkání nabízím v krásném Prostoru na čas v Brně.

ONLINE se spojíme přes facebook, whatsup nebo zoom.

Obě varianty jsou stejně účinné a efektivní, jak vyplývá ze stovek zkušeností mých klientů /viz reference/. ONLINE vám ušetří čas za cestování a výsledky jsou stejné jako u "živých" sezení.

Jak dlouho trvá sezení? A jak je efektivní?

obvyklá doba je 1,5h. Po úvodní konzultaci vašich vybereme jedno téma, s kterým chcete pohnout a přecházíme do hluboké práce. 

Jedná se opravdu o energeticky náročnou práci. Nemám ve zvyku vyrábět pacienty, jsem ráda, když pomůže již první sezení. 

Ve skutečnosti zmizí 50% symptomů po 1. sezení a vám se velmi uleví.

Doporučují se 3 komplexní sezení, kdy se jedno téma přepíše na hluboké úrovni napořád. Zlepší se dokonce i fyzické příznaky nemocí,nejen psychika. Za 3 SEZENÍ neplatíte proto 10500,-, ale je zvýhodněna na 9000,-. Objednejte se nahoře.

Přečtěte si RECENZE: osobní zkušennosti klientů/REFERENCE ZDE.

 

Monika Meliva 

Jsem koučkou a lektorkou Qigong. Specializuju se na PŘEPIS traumatu. Ať už s malým nebo velkým T.

Díky 20tileté praxi - cvičení jógy, meditacím, umění práce s životní energií Qigong (čchikung) a osobní transformaci pomáhám lidem vybudovat svou osobní sílu, stabilitu a sebedůvěru, aby si mohli s lehkostí plnit své sny. 

Mám dar hlubokého vhledu do složitých souvislostí, schopnost je srozumitelně vysvětlit a uvolnit ty zatěžující jednou provždy z vašeho těla a života. Mým krédem je opravdový lidský zájem a efektivní podpora při životních změnách.

Každé sezení je individuální a kombinuju různé NLP a koučovací techniky podle vašich potřeb - od umění efektivní relaxace, přes náročné přechody životními změnami až po efektivní odstranění různých traumat a fobií.

"Ti, kteří stanuli tváří v tvář své bolesti, se neleknou bolesti vaší. Ti, kteří se podívali do očí vlastnímu strachu se nezaleknou toho vašeho. Ti, kteří tančili s vlastními démony neutečou a nebudou soudit démony vaše. Tohle jsou Ti, kteří ustojí jak vaše Světlo, tak vaši Temnotu – Ti Opravdoví.” - Taunia Atiriamin

 

Moje vzdělání a kvalifikace:

*Akreditovaný kurz MŠMT lektor jógy, SHAOLIN Qigong 

* Kurz Kouč osobního rozvoje II. stupeň, certifikace AKOR® a MŠMT

* Terapeutický výcvik: rodinné konstelace, voice dialog, EMI

* Kurz Osobní talent, certifikace AKOR® 

 

Jak působí sezení ?

Někdy se ve svém životě nemůžeme posunout dál, protože POKUD SE MÁ NĚCO UVOLNIT, musí to být nejprve viděno. Ale jak to udělat, když celých 80% našich vzpomínek, zkušeností a traumat je uloženo NA NEVĚDOMÉ ÚROVNI a pouze 20% je na VĚDOMÉ ÚROVNI?

Pomocí EMI, očních pohybů a dýchání, se v bezpečném prostředí, dostáváme do původního zdrojového zážitku a v  této rovině dochází k UVOLNĚNÍ POTLAČENÝCH NEVĚDOMÝCH POCITŮ, které byly příliš silné. Mozek následně začne sám vytvářet nové synapse a vzorce pro hledání nových funkčních tvořivých strategií pro harmonické a adekvátní jednání.  To se promítne do různých oblastí našeho života.

 

KDY a S ČÍM VÁM MŮŽU POMOCI

Nepříjemné a silné pocity, kdy rady typu: “hoď to za hlavu”, opravdu nepomáhají - problém je hlouběji.
Indikací mohou být opakované nežádoucí vzorce jednání, náhlý úbytek síly, nesoustředěnost, myšlenkový kolotoč v hlavě, nespavost, různé neschopnosti, problémy se sexualitou, ABSENCE POCITŮ, což okolí mylně interpretuje jako lhostejnost či nedostatek empatie.

Traumatizovaní jedinci mají sklon k sebe-izolaci. Člověk se často zaměří raději na něco pozitivního na práci, sport. Pro uvolnění nadměrného smutku, úzkosti, nespavosti, fóbií, depresí, sexuálních problémů, třesu, strachu, předrážděnosti, paniky, tíživých obrazů, časté buzení se během spánku.

Při zpracování a integraci minulých událostí i větších traumatických událostí - komplikovaný porod, citová a psychická deprivace z dětství, šok, autonehoda, úraz, ztráta blízké osoby, znásilnění, šikana, zneužívání, přepadení atd.

Jako prevence a udržení zdraví - přemíra nezpracovných emocí vytváří v těle disbalance. Naše nitro a tělo jsou vzájemně propojené, ve stresové situaci nás např. začne bolet břicho, stahovat se hrudník, mění se náš dech… Psychické bolesti a strachy se ukládají do fascií, způsobují napětí ve svalech, vytváří svalové krunýře a ovlivňují i celkové postavení těla. Úzkost se např. projevuje choulením do sebe, stahováním hrudníku. Když si člověk nedá prostor dokončit cyklus traumatu - může se projevit např. později nemocí.

 

SEZENí EMI – (Eye movement integration)

Velmi efektivní neuropatie pro integraci traumatu. Metodu využívám  při individuálním sezení , když se odkryje silné téma a klient je od něj citově odpojený (disociovaný) - nedokáže projevit co cítí - emoce.

Jak přesně pracuje EMI?

Pohyby očí, řízené terapeutem, vyvolávají vzpomínky emoční (tj. krátkodobé) paměti, které jsou roztříštěné, fragmentované a mají negativní náboj. Fragmenty se ”převádí” do dlouhodobé paměti, kde se již stávají pouhým neutrálním faktem, bez traumatizujícího náboje.

Trauma se tak postupně „ředí“ a sníží se emoční náboj, rozhýbává ustrnutí. Terapeut se klienta nijak nedotýká - jde o metodu neinvazívní.

Jak vypadá sezení EMI?

Sezení EMI trvá přibližně 1 -1,5hodiny.
V první části spolu s klientem určíme událost, kterou budou společně procházet. Klient nemusí vědět, co v jeho životě způsobilo jeho nepříjemné pocity a potíže, které ho trápí. Může například mít tíživé noční můry a špatně spát. Terapeut potom vede klienta až společně odhalí, při jaké příležitosti problém vznikl. Další možnost je, že klient může také přesně vědět, kde jeho potíže vznikly (např. žena prodělala velmi těžký porod a od té doby se bojí bolesti a má strach počít další dítě./ - v tomto případě jdeme rovnou na terapii.

Nejprve jsou vyvolány nepříjemné pocity; terapeut však svého klienta přitom bezpečně provází a spojuje ho s jeho zdrojem bezpečí. Např. vzpomínky na autonehodu. Účastník si například obvykle vybavuje, jak rychle vylezl z převráceného auta těsně předtím, než začalo hořet. Při EMI si postupně vybaví také třes rukou, pach benzínu, vůni pole, do kterého utekl, mrazení v zátylku, plameny hořícího auta atd. Důležité je, že při EMI se vybavují vjemy všech smyslových kanálů, tj. zraku, sluchu, tělesného vnímání, pocitů, čichu i chuti. Vybavují se vjemy negativní, neutrální ale také pozitivní.

Nakonec se klientovi zcela uleví do té míry, že je pro něj vzpomínka na událost neutrální, bez zatěžujícího emočního náboje. Naopak si odnáší nově ukotvený pocit vnitřní síly, naděje, úlevy a euforie z přežití.
Když nám událost po sezení EMI něco připomene, jasně u nich cítíme, že patří k minulosti a můžeme o nich mluvit a natrvalo zmizí také symptomy.

 

Proč nás minulé události vlastně mohou zatěžovat?

Když prožijeme náročnou situaci, nedovolujeme si prožít emoce, nápor na naše smysly je tak intenzivní, že je naše vědomí potlačí. Je to, jakoby na nás najednou křičelo dvacet lidí - nebudeme rozumět ani jednomu z nich. Zapínáme pouze instinkty přežití: útěk nebo útok - boj nebo zamrznutí.

Nezpracované emoce a traumata jsou tedy zaseknuty na buněčné rovině a ty jsou jsou drženy našimi instinkty přežití. Náš mozek je v minulosti nedokázal dobře a zdravě zpracovat a proto takováto událost nepřejde do tzv. dlouhodobé paměti, ale zůstává v paměti krátkodobé. Díky tomu se pak cítíme, jakoby tato událost stále ještě trvala. To v nás vyvolává velmi nepříjemné a nepochopitelné pocity, které ale nepatří současnosti.

EMI dokáže tyto události znovu vyvolat z naší krátkodobé paměti v bezpečném prostředí terapeutického sezení. Vyvolá vjemy, které si normálně vybavujeme, ale také mnoho dalších, které jsme zapomněli, potlačili nebo si je ani nikdy neuvědomili.

Šokující události - např. Autonehody, úrazy, ztráta blízkého, šikana, znásilnění, sexuální obtěžování v dětství, přepadení 

Například po autonehodě stále pociťujeme panický strach při jízdě autem, který ale nepatří do přítomnému okamžiku. Patří k události autonehody a jízda autem nám ji pouze připomíná, protože náš mozek událost stále vyvolává z krátkodobé paměti, kam ji uložil jako nedoprožitou. Vzpomínka je stejně živá jako všechno ostatní, co se právě děje v naší přítomnosti.

Ponižování a týrání v dětství - úzkost z lidí a ve vztazích

Někdo, kdo byl například v dětství systematicky a dlouhodobě ponižovaný a psychicky týraný se pak může i v dospělosti cítit stísněně ve společnosti nebo ve vztahu. Jeho úzkost také nepatří k lidem, se kterými tento člověk právě je. Je to pocit, který patří ke vzpomínkám z dětství, ale protože emoce nejsou dobře zpracovány, vytváří v nás tlak a pocit úzkosti.

Dlouhodobé působení traumatické situace, např. slovní agrese v rodině, může vést dítě k obranné reakci - filtraci sluchu - mluveného slova či zvuků a to se projeví na pohybech očí v oblasti, která náleží smyslu sluchu. Tato obranná filtrace může v následujícím životě vést k přeslechnutí důležitých sluchových signálů i v jiných situacích, jako např. auto na silnici při přecházení a pod.) 

TRANSGENERAČNÍ TRAUMATA

Na nevědomé úrovni jsme s našimi předky (až 7 generací zpět) spojeni rodovou vazbou a svým způsobem jsme tedy vícegenerační bytostí (Radim Ress, Alexander Riechers, 2018). Přenesená traumata od našich předků z předchozích generací nás na nevědomé úrovni ovlivňují, přestože jsme se s těmito předky, nikdy nesetkali. Např. konfiskace majetku, děsy a hrůzy z války a koncentračních táborů, znásilnění, násilné smrti, šokující události …

"Trauma putuje rodinnými líniemi, až dokud se nenajde někdo, kdo je připraven je začít uzdravovat.

Vaši předkové i následovníci se radují pokaždé, když tak činíte."

VYŘEŠÍ SE TÉMA JEDNÍM SEZENÍM PROVŽDY?

Po sezení vymizí většina negativních symptomů a účinky EMI jsou trvalé a dlouhodobé. Zlepšení klientova stavu se překvapivě dostaví už po prvním sezení. Výsledky dle studií: po jednom sezení 48% změn v symptomech a po dvou sezeních asi 78%. Klinické testy a studie prokazují velkou úspěšnost metody EMI i při práci s velmi těžce traumatizovanými lidmi. Používám ji, protože zkrátka funguje.

Kořeny metody:

Neurolingvistické programování NLP. Pohyby očí v rámci práce s mozkem a synapsemi.

Connirae Andreas, Ph.D. a Steve Andreas M.A. vyvinuli EMI v roce 1989 jako terapeutickou metodu

 

Jak si vybrat terapeuta?

Pro mě osobně je důležitý AUTENTICITA a POCIT DŮVĚRY - zda je člověk sám ukotven v realitě a nelítá někde na obláčku z iluzí. Během posledních 20 let jsem vnitřně pracovala snad pomocí všech terapií a technik, které existují - zkušenností v tomto ohledu mám víc než dost. Domnívám se, že terapeut nás může dovést jen tak daleko, kde jsou naše vlastní limity. A převést pouze tam, kde je jeho vlastní hloubka a napojení.

Prošla jsem hlubokou transformací, která není zdaleka u konce a ani bych to nenazvala voňavou zahradou růžových květin. Díky této stálé, vytrvalé a hluboké vnitřní práci na sobě,  jsem měla možnost prožít vlastní i transgenerační bolesti a zranění, uzdravit je a integrovat. Stala jsem se tím celistějším, citlivým, ale zároveň silným průvodcem.

Dobrý terapeut ctí rodiče svých klientů. Nikdy nedovolí, aby někdo obviňoval své rodiče. Protože jakmile někdo obviňuje rodiče, tak už není ve spojení s proudem života. Když potkáte depresivního člověka, můžete vždy zjistit, že odmítá jednoho z rodičů. Deprese se vyléčí, když je veden ke smíření s oním rodičem.

 

 • Potřebujete-li udělat změnu, ale bojíte se
 • Rady typu: "hoď to za hlavu" už opravdu nepomáhají
 • Nebaví vás práce a hledáte smysl a naplnění
 • Stále nemůžete nalézt toho správného partnera/partnerku
 • Chcete efektivněji pracovat se svým časem
 • Říkáte ANO, když by jste měli říct NE
 • Pochybujete o sobě, máte nízké sebevědomí 
 • Cítíte se ve stresu, neklidní a nemocní, cítíte smutek a úzkost
 • Chcete se naučit ovládnout své emoce a zvládat životní situace
 • Potřebujete umět asertivně a pozitivně komunikovat s lidmi
 • Máte všechno a přesto vám stále "něco" chybí?