Příběh agentky

Jsem certifikovanou lektorkou QIGONG, jógy     

 a profesionálním koučem.

Pro život plný energie, klidnou mysl a duši v peří pro ty, kdo si věří.

 

 

Příběh agentky

Říká se, že člověk ve finále lituje více věcí, které neudělal než těch, které udělal. Já bych si to snad mohla nechat i vytetovat... jen kdyby to nebylo tak dlouhé.

Můj život je momentálně takový, jak jsem si dlouhé roky přála. Žiju ve stálém proudu vlastní energie, lásky a síly, která se sama dobíjí a obnovuje. Mám duši v peří, jak říká moje maminka.

Nepociťuji známky únavy a napětí, přestože  pracuju mnohem víc než kdykoliv předtím. Dokonce jsem začala běhat a docela mě to baví. Já - profesorka doktorka Zorka Horká, jak říká můj táta... vtipálek. Ta, která vždy jen studovala moudré knihy.

Ten nádherný vnitřní pocit, který znám díky Qi, bych přála všem, jenže zkušenost je nepřenosná. Umění Qigong, přestože je tisíce let staré, u nás není mainstream, jeho pomalé a koncentrované pohyby nejsou pro každého.

Říká se, že se k němu musíte prožít... stejně jako k józe. A taky se říká, že když je žák, připraven, učitel se najde. Vnímám, že žádná náhodná setkání v tomto ohledu neexistují.

Proto jsem se stala lektorkou a velkou propagátorkou Qi a pomocí něj učím lidi, jak se mohou propojit se svými vniřními zdroji síly a obnovit svou stagnující životní energii. 

Rozloučení s komfortní zónou

Během posledních let jsem dokázala s pomocí Q změnit svůj život tak, že v něm nezůstal kámen na kameni.

Udělala jsem takový generální úklid. Postupně jsem se zbavila všeho, co mi ubíralo životní energii a nepřinášelo radost -  závislosti na partnerovi, cigaretách a komfortní zóně.

Opustila jsem práci, kde jsem už po letech vyhořela a vzala si půlroční dovolenou bez jistoty příjmu.   Začala podnikat. Přesně v tomto pořadí.

Jen za poslední rok jsem se 5x stěhovala… Já a kocour - agent O. Chlupáč měl z té nestability rozhozenou kořenovou čakru. Naštěstí jsme objevili skvělou veterinářku, která také pracuje s energií. Podobné přitahuje podobné - to je vesmírný zákon.

Dostali jsme s kocourem stejná homeopatika, já kapat, on mazat, pochopeno, uzeměno v novém domově a už jsme zase v cajku.

Nebudu si ale hrát na hrdinku, protože nebylo vůbec snadné uchopit toho býka za rohy a ustát.

Jak řekl M. Twain: “Zvyk je zvyk a jako takový nemůže být jen tak vyhozen z okna. Musíte ho postupně skopat ze schodů. Jeden schod za druhým.” 

Pro takové změny člověk obvykle potřebuje velkou vnitřní sílu anebo silný otřes jako je zranění, nemoc těla nebo duše (a pro některé ani to ne). Ani u mě tomu bohužel nebylo jinak. Potřebovala jsem obojí.

 

Období temna

50 odstínů šedi. I když z této knihy a filmu jsem nepochopila zhola nic, obsah jeho názvu dost vystihuje mé pocity. Z mé původní duchovní cesty jsem zabředla do spokojené materie a konzumu jako všichni ostatní.

Začala jsem ale být  čím dál častěji podrážděná, nespokojena, naštvaná cítila jsem čím dál větší napětí a úzkosti.

Na gauči u okna jsem vyseděla hnízdo, kde jsem kouřila.  Chybějící energii jsem doplnovala i z dalších "rychlou energií": alkoholem, jídlem, nákupy, nikotinem, NĚCO jsem opravdu velmi postrádala hloubku a smysl. Dnes vím, že moje duše trpěla, ale neměla jsem sílu se z toho zvednout.

Bod zlomu nastal, když jsem v práci i ve vztahu prožívala úplné vyhoření a začaly se u mě projevovat mimořádné stavy vědomí, které byly ale naprosto děsivé a šokující.

Nikdy předtím jsem takový strach nezažila. Jak praví chasidická moudrost. “Bůh není milý. Bůh není hodný strýček. Bůh je zemětřesení.”

Mluvit jsem o tom nedokázala, bylo to příliš nové a hluboké. Byla jsem ale strašně vystrašená, že jsem se zbláznila a návštěva psychiatra byla mé dno. Pan doktor ze staré školy mi asi ze zvyku napsal kombinaci léků, která by zabila vědomí i vola.

Jenže já si všechno uvědomovala,  i to, že chci touhle trasformací projít sama za plného vědomí a bez prášků. Až mnohem později jsem si uvědomila, že jsem prožila Psychospirituální krizi a jeden z hlavních aspektů PSK, že si uvědomujete svůj stav - hlavní rozdíl oproti psychóze. 

Bez těchto informací, to bylo ale nesmírně těžké a dnes vím, že jsem hodně riskovala.A změnilo mě to. Změnilo se všechno. Mé vnímání a s tím i celý můj svět. Lidi, kteří to neprožili, to nepochopí. Ale naštěstí byli kolem dobří přátelé a můj agent O.

 

Q jako dokonalý zdroj energie

Přemýšlím, jestli byl dřív Q anebo má osobní transformace. Vejce nebo slepice.

Probíhalo to současně a osudový QIGONG  pro mě byl a stále je neuvěřitelný zdroj energie při veškerých změnách. Pracuje totiž na psychosomatické úrovni a harmonizuje všechny tři úrovně bytí, - nejen fyzické tělo, ale také mysl a emoce.

Znova jsem začala zažívat radost a vitalitu místo napětí a úzkostí. Zklidnila jsem svou mysl a začala čistit své tělo od letitých nánosů nikotinu a hlavně emocí, s tím spojených.

Stala jsem se lektorem a terapeutem pro spoustu lidí, mám své kurzy především v Brně, ale také v Praze. Loni jsem byla pozvaná jako lektor Mezinárodním kongrese Montessorri, kde jsem cvičila s lidmi z celého světa.

Dál už to znáte. Chci dodat, že léky, co mě tak vylekaly, zůstaly po ruce, kdyby náhodou přišla ataka. Asi před rokem jsem je vrátila do lékárny. Neotevřené. Léky nic neřeší...

Někde jsem četla, že dokud nepřestaneme číst starou kapitolu svého života, nikdy se nedozvíme, co je v další. A tak jsem se rozhodla OTOČIT LIST. 

Hned další kapitola mého života byla o lásce se šamanem, ale byla neméně dobrodružná a zklamala bych milovníky happyendů, takže o ní jindy a skončím takto.

Qigong mi v životě pomohl zůstávat ve své síle, věřím, že může pomoci i vám, napsala jsem proto eBOOK. ZDARMA SI JEJ STÁHNĚTE ZDE::https://monikameliva.com/ebook-zdarma/

Vytvořila jsem on-line video pro cvičení QIGONG. Můžete Qigong cvičit z pohodlí vašeho domova https://monikameliva.com/prodejni-stranka-video/ 

Krok za krokem se pomocí VIDEA naučíte, jak během 12minut nabrat jednoduše a bez námahy zpět svou energii a vitalitu.

Naučíte se cviky, které můžete provádět kdekoliv a kdekoliv. Dodají vám energii na všechno, co jste si v životě naplánovali nebo život naplánoval vám a zvládli jste vše s lehkostí peří pro ty, kdo si věří. :)