monika meliva

je terapeutkou a  certifikovanou lektorkou QIGONG/čchi kung.   

"Pro život plný energie, klidnou mysl a duši v peří pro ty, kdo si věří."

můj Příběh

Díky 20tileté praxi - cvičení jógy, meditacím, umění práce s životní energií Qigong (čchikung) a osobní TRANSFORMACI pomáhám lidem JAKO KOUČ A TERAPEUT PROJÍT vlastní TRANFORMACÍ: vybudovat svou osobní sílu, stabilitu a sebedůvěru, aby si mohli s lehkostí plnit své sny.

Mé jméno MELIVA mi dala italská vědma Luisa Muratori. Tenkrát jsem ještě nevěděla, co přesně znamená jméno MELIVA - "VESMÍRNÉ ZRCADLO".

Pomocí vnitřního zraku nahlížím hluboko do duše. Mám DAR jasnovidnosti a hlubokého vhledu do složitých souvislostí, schopnost je srozumitelně vysvětlit a uvolnit ty zatěžující jednou provždy z vašeho těla a života. 

.... ALE VŽDYCKY TO TAK NEBYLO ....

Říká se, že člověk lituje více věcí, které NEUDĚLAL než toho, co udělal. Já bych si to snad mohla nechat i vytetovat... jen kdyby to nebylo tak dlouhé.

Můj život je momentálně takový, jak jsem si dlouhé roky přála. Žiju ve stálém proudu VLASTNÍ ENERGIE, LÁSKY A SÍLY, která se sama dobíjí a obnovuje nezávisle na druhých. Mám duši v peří, jak říká moje maminka.

Nepociťuji známky únavy a napětí, přestože pracuju mnohem víc než před deseti lety. Dokonce jsem začala běhat. Ta, která vždy jen četla stovky moudrých knih.

Ten nádherný vnitřní pocit, který znám díky Qigongu/čchikungu, bych přála ZAŽÍVAT VŠEM, jenže zkušenost je nepřenosná a bez prožitku jsou to jen slova.

NEBUDU VÁM NOSIT RYBY, ALE NAUČÍM VÁS JE CHYTAT. Zvu vás na své lekce a pobyty - víkendy i dovolené, kde vyzkoušíte na vlastní kůži.

Umění Qigong, přestože je tisíce let staré, u nás není mainstream, POMALÉ A KONCENTROVANÉ POHYBY pomalé a koncentrované pohyby nejsou pro každého.

ŘEKLA BYCH, ŽE SE K NĚMU MUSÍTE PROŽÍT... stejně jako k józe. ALE QIGONG JDE DÁL NEŽ JÓGA. Cvičila jsem ji 18 let a jsem lektorkou, ale QIGONG/čchi kung pracuje na MNOHEM HLUBŠÍ, psychosomotické ÚROVNI.

Proto jsem se stala lektorkou a velkou propagátorkou Qi /čchi a pomocí něj učím lidi, jak se mohou propojit se svými vniřními zdroji síly a obnovit svou stagnující životní energii. Mé lekce můžete zkusit online nebo osobně v Brně zde.

Rozloučení s komfortní zónou

Během posledních let jsem dokázala s pomocí Qigong/čchikung změnil můj život tak, že v něm nezůstal kámen na kameni. Udělala jsem OPRAVDU GENERÁLNÍ ÚKLID, který stále nekončí. Postupně jsem se odstranila vše, co už mi ubíralo životní energii a nepřinášelo radost -  nejsilnější byly ZÁVISLOSTI NA PARTNEROVI a na CIGARETÁCH.

“Zvyk je zvyk a jako takový nemůže být jen tak vyhozen z okna. Musíte ho postupně skopat ze schodů. Jeden schod za druhým.” M. Twain

OPUSTILA JSEM KOMFORTNÍ ZONU SVÉ PROFESE v oblasti italského designu. 18 let je trošku moc i pro tak krásnou práci a diagnostikovala jsem si počínající SYNDROM VYHOŘENÍ.

Vzhledem k tomu, že jsem již souběžně se svou tehdejší prací pracovala jako kouč, PŘÍŠERNÉ A NĚKDY NEVRATNÉ ZDRAVOTNÍ DŮSLEDKY JSEM ZNALA OD SVÝCH KLIENTŮ A NECHTĚLA JSEM BÝT potvrzením rčení, že kdo neumí, učí. 

Posbírala jsem tedy ODVAHU a vzala si dlouhou dovolenou bez jistoty příjmu. Začala podnikat ve své nové profesi a naplno jako KOUČ. Nebylo to snadné uchopit toho býka za rohy a ustát ABSOLUTNÍ NEPOCHOPENÍ. JÍT SVOU CESTOU JSEM MUSELA ZCELA SAMA a bez PODPORY blízkých. 

Pro takové změny člověk obvykle potřebuje VELKOU VNITŘNÍ SÍLU NEBO SILNÝ OTŘES jako je zranění, nemoc těla nebo duše (a pro některé ani to ne). Ani u mě tomu bohužel nebylo jinak. Potřebovala jsem obojí.

V tomto roce jsem se například 5x stěhovala… já a kocour - agent O. Chlupáč měl z té nestability rozhozenou kořenovou čakru. Naštěstí jsme objevili skvělou veterinářku, která také pracuje s energií. Podobné přitahuje podobné - to je vesmírný zákon. Dostali jsme s kocourem stejná homeopatika. 🙂

Období temna

50 odstínů šedi. I když z této knihy a filmu jsem nepochopila zhola nic, obsah jeho názvu dost vystihuje mé pocity. Z MÉ PŮVODNÍ DUCHOVNÍ CESTY JSEM ZABŘEDLA DO SPOKOJENÉ MATERIE A KONZUMU jako všichni ostatní.

Začala jsem ale být  čím dál častěji podrážděná, nespokojena, naštvaná cítila jsem čím dál větší napětí a úzkosti.

Na gauči u okna jsem vyseděla hnízdo, kde jsem kouřila.  Chybějící energii jsem doplnovala i z dalších "rychlou energií": alkoholem, jídlem, nákupy, nikotinem, NĚCO jsem opravdu velmi postrádala hloubku a smysl. DNES VÍM, ŽE MOJE DUŠE VELMI TRPĚLA, ALE NEMĚLA JSEM SÍLU SE Z TOHO ZVEDNOUT. 

Bod zlomu nastal, když jsem v práci i ve vztahu prožívala úplné vyhoření a začaly se u mě projevovat mimořádné stavy vědomí, které byly ale naprosto děsivé a šokující. Nikdy předtím jsem takový strach nezažila. Jak praví chasidická moudrost. “Bůh není milý. Bůh není hodný strýček. Bůh je zemětřesení.”

Mluvit jsem o tom nedokázala, bylo to příliš nové a hluboké. Byla jsem ale strašně vystrašená, že jsem se zbláznila a návštěva psychiatra byla mé dno. Pan doktor ze staré školy mi asi ze zvyku napsal kombinaci léků, která by ZABILA I VOLA. Naštěstí mě na tento fakt upozornila lékárnice. 

Já jsem si všechno uvědomovala,  i to, že chci touhle TRANSFORMACÍ PROJÍT SAMA ZA PLNÉHO VĚDOMÍ A BEZ PRÁŠKŮ.  Až mnohem později mi doteklo, že jsem prožila Psychospirituální krizi neboli PSK.

Jeden z hlavních aspektů PSK, že si UVĚDOMUJETE SVŮJ STAV - HLAVNÍ ROZDÍL OPROTI PSYCHÓZE.

Bez těchto informací, to bylo ale nesmírně těžké a dnes vím, že jsem hodně riskovala.A změnilo mě to. Změnilo se všechno. Mé vnímání a s tím i celý můj svět. Lidi, kteří to neprožili, to nepochopí. Ale naštěstí byli kolem dobří přátelé a můj agent O.

Qigong/čchi kung jako dokonalý zdroj energie

Přemýšlím, jestli byl dřív Q anebo má osobní transformace. Vejce nebo slepice.

Probíhalo to současně a osudový QIGONG/čchi kung  pro mě byl a stále je neuvěřitelný zdroj energie při veškerých změnách. Pracuje totiž na psychosomatické úrovni a HARMONIZUJE VŠECHNY TŘI ÚROVNĚ BYTÍ: TĚLO, MYSL I EMOCE. 

Znova jsem začala zažívat radost a vitalitu místo napětí a úzkostí. Zklidnila jsem svou mysl a začala čistit své tělo od LETITÝCH NÁNOSŮ NIKOTINU A POTLAČENÝCH EMOCÍ, s tím spojených.

Hned další kapitola mého života byla o lásce se šamanem, ale byla neméně dobrodružná a zklamala bych milovníky happyendů, takže o ní jindy a skončím takto. Ale díky tomu jsem prošla ŠAMANSKOU CESTOU a znovuobjevila své dary a schopnosti. A následovaly certifikované výcviky KOUČE A TERAPEUTA.

Stala jsem se lektorem a koučem pro spoustu lidí, mám své kurzy především v Brně, ale také v Praze. Jako lektor jsem cvičila na Mezinárodním kongrese Montessorri, s lidmi z celého světa. Učím dnes například vedoucí pracovníky Magistrátu pěstovat vnitřní klid. Natočila jsem ONLINE KURZ pro cvičení Qigong/čchi kung.

 Krok za krokem se v něm naučíte, jak během několika minut nabrat zpět svou energii a vitalitu. Cvičení pro zdraví, které můžete provádět kdekoliv a kdekoliv. Dodají vám energii na všechno, co je pro vás v životě důležité.

Dál už to znáte. Chci dodat, že léky, co mě tak vylekaly, zůstaly po ruce, kdyby náhodou přišla ataka. Vrátila jsem je do lékárny. Neotevřené. LÉKY NIC NEŘEŠÍ...

Někde jsem četla, že dokud nepřestaneme číst starou kapitolu svého života, nikdy se nedozvíme, co je v další. A tak jsem se rozhodla OTOČIT LIST. 

DNES PRACUJU JAKO TERAPEUT HLAVNĚ S TRAUMATEM. Spolupráce se mnou přináší skvělé výsledky a FUNGUJE.  REFERENCE klientů si přečtete zde.

Qigong mi v životě pomohl zůstávat ve své síle a pevně věřím, že může pomoci i vám. Napsala jsem o Qigongu/čchi kungu eBOOK Jak získat energii na 3dny a zdraví na celý život. ZDARMA SI JEJ STÁHNĚTE ZDE.

S LÁSKOU VÁM BUDU PRŮVODCEM se skvělými výsledky na cestě vaší.

Jak vám pomůže TERAPIE TRAUMATU K ŠTASTNÉMU ŽIVOTU SE DOZVÍTE ZDE. 

MONIKA MELIVA